Publicitet

Bulqizë

E drejta për tubim, Prokuroria e Dibrës rrëzon referimet e policisë...

Prokuroria e Dibrës njoftoi mosfillimin e procedimit penal për 12 protestues të kallëzuar nga Komisariati i Policisë Bulqizë, gjatë protestave kundër rritjes...

Trukimet e ndeshjeve nga FC Bulqiza, Alla heq përgjegjësinë

Pak ditë më parë, ekipi i futbollit të Bulqizës, humbi ndeshjen përballë KSSH Veleçiku me rezultatin 0 me 15. Fillimisht një rezultat...

Dibër

Mat

- Advertisement -

Dibër e Madhe

Klos

Kulturë

Më të lexuarat

Kromi dhe ndërtimi janë burime madhore të mashtrimit me TVSH-në, thotë FMN

Qeveria shqiptare e kryeministrit Edi Rama, njoftoi së fundmi se do të shënjestrojë të ardhurat e një numri të vogël shqiptarësh të...

‘PS t’i jetë mirënjohëse LSI,’ deklarata që futi në sherr deputetin Spahiu

‘PS t’i jetë mirënjohëse LSI,’ kjo është deklarata që ka nxitur, fillimisht butë e në fund me fyerje, një sherr të madh ndërmjet deputetit socialist...

Fushë – Bulqizë, 11 vjeçari humb jetën nga plasja e granatës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në fshatin Koçaj të Njësisë Administrative Fushë-Bulqizë, ku një 11 vjeçar ka humbur jetën teksa po luante me...

FOTO/ Një guidë e shkurtër për Dibrën

1. Një përshkrim i shkurtër Në Shqipëri, Dibra është një prefekturë afër kufirit me Maqedoninë, ku ndodhet pothuajse homonimia e saj Debar, një vend kufitar...

KUSH DO TË FITOJË, MREKULLIA E DIBRËS APO SHKATËRRIMI SISTEMATIK I NATYRËS NGA HEC-ET?

*Nga Abdurahim Ashiku, gazetar SETA ËSHTË MONUMENT HISTORIE DHE TRIMËRIE E kam jetuar Setën ndryshe nga degët e tjera që mjelin malet për ta përcjellë shkumën e...

Postimet e fundit

Kromi dhe ndërtimi janë burime madhore të mashtrimit me TVSH-në, thotë FMN

Qeveria shqiptare e kryeministrit Edi Rama, njoftoi së fundmi se do të shënjestrojë të ardhurat e një numri të vogël shqiptarësh të...

Shtyrjet mbajnë sërish peng gjyqet për Dosjen 184

Pas zhvillimit të disa seancave normale në dy proceset për “Dosjen 184” dhe leximit të pretencës në njërin prej tyre, gjyqet u...

E drejta për tubim, Prokuroria e Dibrës rrëzon referimet e policisë ndaj protestuesve

Prokuroria e Dibrës njoftoi mosfillimin e procedimit penal për 12 protestues të kallëzuar nga Komisariati i Policisë Bulqizë, gjatë protestave kundër rritjes...

Trukimet e ndeshjeve nga FC Bulqiza, Alla heq përgjegjësinë

Pak ditë më parë, ekipi i futbollit të Bulqizës, humbi ndeshjen përballë KSSH Veleçiku me rezultatin 0 me 15. Fillimisht një rezultat...

KKT miraton disa leje ndërtimi për HEC-e në Dibër dhe rrugët lidhëse me Skavicën

Në mbledhjen e fundit të Këshillit Kombëtar të Territorit (KKT) kanë kaluar edhe një sërë lejesh të lidhura me energjinë në qarkun...