Publicitet

Më të lexuarat

Një përmendore me debat

Nga Haki Pernezha Këto ditë në zonën e Bulqizës është vendosur një përmendore e titulluar "NËNTË MALET E DIBRËS"....

Shtrenjtimi i drurit për zjarr, lë pa ngrohje të varfërit në Bulqizë

Remzi Demiri është minator dhe merr 50 mijë lekë në muaj pagë me të cilën mban familjen prej pesë anëtarësh.  I rritur...

Prej tre ditësh banorët e Shupenzës nuk konsumojnë ujin e çezmës

Prej tre ditësh banorët e njësisë administrative Shupenzë në Bulqizë nuk e konsumojnë ujin e çezmës nga frika e ndonjë helmimi. Të enjten e 24 nëntorit në Qendrën Shëndetësore...

Raporti i Mjaft: Bashkia Bulqizë më pak transparente në qarkun Dibër

Në Indeksin Kombëtar të Hapjes Institucionale për pushtetin vendor, rezulton se në qarkun Dibër, bashkia më pak transparente është ajo e Bulqizës....

Gjykata e Lartë lë në fuqi vendimin që shfuqizon licesimin nga ERE të hidrocentralit...

Gjykata e Lartë vendosi të lërë në fuqi vendimin e Gjykatës Administrative të Apelit në Tiranë që pezullon vendimin e ERE-s, për...

Postimet më të fundit

PARASHIKIMI I MOTIT

Dibër, Albania
clear sky
6 ° C
6 °
6 °
87%
2.6kmh
0%
Wed
12 °
Thu
3 °
Fri
2 °
Sat
7 °
Sun
11 °