Publicitet
Kreu Etiketimet HEC Skavica

Etiketim: HEC Skavica

Më të lexuarat

Barazia në vendim-marrje, e drejta e informimit për çështjet mjedisore në bashkinë Bulqizë

*Nga Danjel Bica Shoqata Ekspertët e Rinj Mjedisor (SHERM) është një organizate jo-qeveriatre, jo-fitmprurëse, me qendër në Bulqizë dhe me veprimtari në gjithë vendin. Objekt...

Fushë – Bulqizë, 11 vjeçari humb jetën nga plasja e granatës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në fshatin Koçaj të Njësisë Administrative Fushë-Bulqizë, ku një 11 vjeçar ka humbur jetën teksa po luante me...

Ura e Vashës, gjurmë historie e legjende

Gjendet mbi lumin Mat, dhe bashkon brigjet e tijë në dalje të kanionit të ngushtë që zbret nga mali i Dishit dhe...

Aksident në galeritë e Albchrome, plagoset një minator

Një minator u plagos të enjten në galeritë e menaxhuara nga Albchrome në minierën e Bulqizës. Policia e Dibrës njoftoi se ngjarja...

Mulliri i vjetër me ujë në fshatin Kovashicë të Shupenzës

Dikur pothuajse secili fshat në Bulqizë, kishte një mulli për bluarjen e misrit, thekrës dhe grurit. Por sot kanë mbetur shumë pak...

Postimet më të fundit

PARASHIKIMI I MOTIT

Dibër, Albania
clear sky
6 ° C
6 °
6 °
87%
2.6kmh
0%
Wed
12 °
Thu
3 °
Fri
2 °
Sat
7 °
Sun
11 °