Ekipi i Korabit fiton ndaj Burrelit

764
Gjatë ndeshjes Korabi-Burreli. Foto: KF Korabi

Derbi ndërmjet ekipit të Korabit dhe Burrelit, përfundon me fitoren e Korabit me rezultatin 1-0. Ndeshja është e vlefshme për kategorinë e parë, grupi A. Goli i vetëm i ndeshjes u shënua nga L.Ismailaj në minutën e 75`.

Me këtë fitore, Korabi rënditet në vendin e 3-të, me 27 pikë, duke u bërë kështu pretendente dhe për vendin e parë. Ndërsa Burreli, pas humbjes me Korabin dhe me fitoren e Dinamos ndaj Partizani B, kalon në vend të dytë me 28 pikë.