VIDEO/ Eliminatoret e ‘Rusia 2018’ Shqipëria humb 2 me 0 ndaj Italisë

247

Ka përfunduar me humbje për Shqipërinë ndeshja e luajtur në Palermo kundër Italisë. Kombëtarja jonë ka humbur 2 me 0 në stadiumin “Renzo Barbera” me një gol të shënuar në pjesën e parë dhe në pjesën e dytë nga Italia.

91’ Përfundon ndeshja në Palermo. Shqipëria humb 2 me 0 ndaj Italisë

88’ De Rossi gjuan, por topi përfundon jashtë

88’ Del Basha futet Latifi

87’ Ajeti bllokon një goditje

87’ Insigne bllokon një goditje

86’ Kukeli gjuan, por jashtë

84’ Basha gjuan, por jashtë

84’ Memushaj gjuan nga këndi

83’ Bonuci nxjerr topin jashtë

79’ Insigne devijon topin

75′ Cikalleshi ndëshkohet me karton të kuq

72’ Itali shënon golin e dytë me Immobile. Nga pamjet duket se ai eshte pozicion jashte loje.

72’ Goditje dënimi për Italinë

72’ Ndëshkohet me karton të verdhë Veseli

69’ Ikën Lila futet Sadiku

68’ Bonuçi gjuan në portën e Shqipërisë

67’ Strakosha shpëton portën

66’ Memushaj fiton një goditje të lirë

65’ Kukeli merr një goditje të lirë

64’ Immobile shkakton faull

62’ Arlind Ajeti shkakton një faull ndaj Verratti

61′ Buffon gjuan një goditje të lirë

61′ Agolli shkakton një faull ndaj Barzaglit

59′ Pas një ndërprerje prej disa minuta, ka rinisur ndeshja mes Italise e Shqiperise

59’ Ndërpritet ndeshja Itali-Shqipëri

57’ Bonuci penalizohet për një faull ndaj Lilës

56’ De Rossi gjuan, por topi përfundon jashtë

56’ Candreva gjuan nga korneri

52’ Arlind Ajeti bllokon një goditje

51’ Candreva çon topin në korne

50′ Basha merr një goditje të lirë

50′ Immobile penalizohet për një faull ndaj Bashës

46′ Candreva çon topin në korne

Pjesa e parë

46’ Përfundon pjesa e parë e takimit mes Italisë e Shqipërisë

44’ Gjuan De Rossi, por topi përfundon mbi traversë

43′ Strakosha pret një gjuajte

42′ Arlind Ajeti gjuan në portën italiane

42′ Memushaj çon topin jashtë

41’Arlind Ajeti merr një goditje të lirë

40′ De Sciglio penalizohet për një ndërhyrje ndaj Hysaj

39’ Roshi fiton një goditje dënimi

38’ Gjuan De Rossi, por pret Strakosha

36’ Memushaj gjuan nga korne, por topi nuk gjen asnjë lojtar shqiptar

35′ Kukeli fiton një goditje të lirë

35′ Immobile kapet në pozicion jashtë loje

34’ Belotti shkakton një faull ndaj Agollit

30’ Kukeli merr një goditje të lirë

28’ Beloti gjuan, por topi përfundon jashtë

27’ Candreva çon topin jashtë fushe

26′ Agolli ndëshkohet me karton të verdhë

24′ Zappacosta merr një goditje të lirë

22’ Gjuan Roshi, pret Buffon

22′ Strakosha fiton një goditje të lirë

22’Insigne penalizohet për një ndërhyrje ndaj Hysaj

21′ Kukeli bën një faull ndaj Belotti

20′ Buffon gjuan një goditje të lirë

20′ Lila shkakton një goditje të lirë

19′ Verratti shkakton faull ndaj Memushajt

14’ Memushaj shkakton një goditje të lirë

14′ Çikalleshi merr një goditje të lirë

12’ Penallti për Italinë, gjuan De Rossi dhe gol

11’ Basha shkakton faull dhe penallti

10′ Roshi shkakton një goditje dënimi ndaj Candrevas

8’ Insigne gjuan nga korner

5’ Barzagli merr një goditje të lirë

5’ Cikalleshi shkakton një faull ndaj Barzalgit

3’ Roshi gjuan, por topi përfundon anash shtyllës portës së mbrojtur nga Bufon

1’ Cikalleshi humb një rast ideal