U kap me drogë në aeroport, dënimi që mori aktori turk

351

Yurdaer Okur  aktori i njohur turk , i cili pak ditë më parë u ndalua në aeroportin e Qipros pasi u kap me 1 gram drogë, duket se ja ka hedhur paq kësaj  here. Mediat turke raportojnë se  ai është dënuar me vetëm rreth 30 euro gjobë.  Gjykata e Lefkosas vendosi ta gjobisë për “importim dhe përdorim droge” dhe e la të lirë.

Kujtojmë që aktori është mjaft i njohur për publikun shqiptar , pasi ai ka inetrepretuar në serialin Karadayi, si Turgut.