Sulmohet dhe goditet gazetari Elvi Fundo, përfundon në spital

259

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme. Gazetari Elvi Fundo është goditur nga dy persona ende të paidentifikuar nga policia.

Ngjarja ka ndodhur te zona e “Stacionit të Trenit” në kryeqytet. Aktualisht gazetari ndodhet në Spitalin Ushtarak. Fundo është drejtor në portalin Citynews.al.

Për momentin nuk dihen motivet e vërteta dhe autorët e këtij sulmi.

Ndërkaq, Fundo njihet si gazetar kritik ndaj qeverisë dhe ka zbuluar disa prej aferave të saj në koncesionet publike.

Gjithashtu, ishte gazetari Elvi Fundo që zbuloi edhe blerjen e aksioneve të një banke private nga deputeti i rilindjes, Alfred Peza.