Ngërçi politik/ Meta thërret partitë parlamentare në takim

377

Kreu i Kuvendit Ilir Meta ka thirrur partitë në vend per nje takim ne orën 19:00.

Burime nga Kuvendi bëjnë të ditur se do të diskutohet për zgjidhen e krizës politike si dhe për rekomandimet për Reformën Zgjedhore nga OSBE/ODIHR.

Kjo thirrje e bërë nga ana e Metës ka ardhur menjëherë pas takimeve intensive që patën paraditen e sotme Meta dhe Rama me ambasadorin amerikan Donald Lu i shoqëruar nga dy ambasadoret e tjerë, Vlahutin dhe Borchard.