Mbyllet zyrtarisht çadra pas 3 muajsh, Basha: Qëndruam stoikë për 90 ditë

325

Pas tre muajsh qëndresë çadra e PD-së u mbyll sot me nisjen e fjales se kreut te PD-se, Lulzim Bashes.

Ai tha sot pas arritjes se marreveshjes se tashme demokratet mashtrojne drejt fitores.

“Sot, ju dhe ne jemi e ardhmja e Shqiperise Europiane”, tha Basha. “Per 90 dite qendruat stoike perballe krimit dhe shantazhit. Ajo qe ju ndezet eshte flaka e shpreses. Kauza jone ishte e drejte dhe qendresa epike”, tha Basha.

“Kjo levizje rrezoi sot muret e mykura te Republikes se Vjeter. Muret e keshtjelles se mykur te Republikes se Vjeter rane vetem prej qendreses suaj. Askush nuk ju trembi dot. Askush nuk na kthen dot ne rrugen qe kemi nisur.

90 dite dhe Shqiperia tashme nuk eshte sic ishte me pare. Por 37 ditet e ardhshme kjo levizje nuk do te ulet, nuk do te shperndahet, por do te marshoje ne cdo cep te Shqiperise”, tha Basha.