Lamtumirë De Gea, United gjen portierin e ri (Foto)

369

Klubi nga ‘Old Trafford’ tashmë e ka gjetur pasardhësin e David de Geanl.

David de Gea pritet të largohet nga Manchester United në fund të këtij sezoni. Portieri i Spanjës pritet të transferohet në Real Madridi.

Sipas The Independent, drejtuesit e ‘Djajve të Kuq’ tashmë e kanë gjetur pasardhësin e ish-portierit të Atletico Madridit.

Fjala është për portierin e Atletico Madridit, Jan Oblak. Por, përveç Oblakut kandidat për ta zëvëndësuar De Gean janë edhe Kasper Schmeichel (Leicester City) dhe Gianluigi Donnarumma (Milan).