Blushi: Rama dhe Berisha u bën bashkë, nuk ka më keq

288
Deputeti i PS, Ben Blushi, duke hyre ne nje seance parlamentare, ku eshte debatuar ne lidhje me Progres Raportin e Komisionit Europian./r/n/r/nLawmaker, Ben Blushi, during a parliamentary session.

Në përfundim të pjesë së parë të seancës së sotme plenare kreu i LIBRA-s, Ben Blushi u shpreh se nuk votoi ndryshimet në qeveri që sipas tij bëhen vetëm për të mbajtur Edi Ramën dhe Sali Berishës në pushtet.

Blushi komentoi edhe planin për ndryshimet në kodin zgjedhor.

“Nuk e dimë se çfarë sjellin ndryshimet në kodin zgjedhor. Edi Rama sot 2 orë live, kush i paguan këto para

Nuk e dimë nëse këto ndryshime flasin për votim dhe numërim elektronik 6 ministra rilindja 5 i mori çadra 4 i ka partia e Presidentit

votosh për çadrën kë votuar që Rama të qëndrojë në pushtet dhe të votosh për rilindjen do të thotë që Berisha të qëndrojë në politikë. Çfarë marrëveshje për të nxjerrë kanabisin nga zgjedhje. Bëj thirrje që qytetarët mos votojnë partitë e mëdha që u bënë bashkë për pushtetin”, tha ai. /albeu.com/