Blushi: Kriza po hyn në krizë, shumë shpejt s’do ketë as institucione

290

Kreu i “LIBRA-s”, Ben Blushi paralajmëron një destabilizim të thellë të vendit. Ai tha se duke nisur nga java që vjen, Shqipëria mund të kthehet në një Republikë pa institucione, pa Vetting, pa President dhe pa zgjedhje.

Nëpërmmjet një statusi në Facebook, Blushi thotë se Shqipëria po shkon në rënie të lirë pasi askush nuk po negocion dhe askush nuk do të negociojë.

Postimi i Ben Blushit në Facebook: