7 yjet që kanë shënuar të paktën 500 gola me të njëjtën fanellë (FOTO LAJM)

411

Lionel Messi shënoi dy gola në “El Clasicon” e fundjavës, duke i dhënë tre pikë Barcelonës, por argjentinas kapi kuotën e 500 golave me fanellën e katalanasve.

Shifra e fut në librin e artë tëgolashënuesve më të mëdhenj që ka pasur historia e futbollit, teksa para tij kanë qenë dhe gjashtë lojtarët të tjerë që kanë arritur të shënojnë 500 gola me të njëjtën fanellë.

Listën e tyre mund ta zbuloni në galerinë më lartë.