Zgjedhjet e 30 qershorit/ PS zbardh emrat e kandidatëve në Dibër

1741

Ashtu siç ishte paralajmëruar, këtë të shtunë PS ka zbardhur emrat e kandidatëve që do garojnë në zgjedhjet e 30 qershorit.

Më poshtë emrat e kandidatëve sipas bashkive në qarkun Dibër:

1. Bulqizë – Lefter Alla
2. Dibër – Dionis Imeraj
3. Klos – llmi Hoxha
4. Mat – Agron Malaj

Kryeministri Edi Rama, kryetari Kuvendit Gramoz Ruçi dhe Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla u takuan dje me drejtuesit politikë të 12 qarqeve për të marrë mendimet e tyre për kandidatët.