Trojka e ambasadorëve mesazh partive të vogla: Të premten iu presim në takim…

336
Ambasadori Amerikan ne Tirane, Donald Lu, duke folur gjate nje konference per Reformen ne Drejtesi me teme "Sfida e se Sotmes, Garanci e se Ardhmes, Ndryshimet Kushtetuese ne Sistemin e Drejtesise"./r/n/r/nUS Ambassador in Tirana, Donald Lu, during a conference on judicial reform on the "challenges of the present, guarantee the future Constitutional changes in the justice system."

Një mesazh për një takim ditën e premte ka shkuar në adresë të 7 drejtuesve të partive të vogla parlamentar dhe joparalmentare.

Mesazhi i dërguar në emër të ambasadores Romana Vlahutin, Donald Lusë, dhe ambasadorit të OSBE-së, Borchardt vjen një ditë pas takimit të negociatorëve të huajë me kreun e Kuvendit Ilir Metën, atë të qeverisë, Edi Ramën si dhe me kreun e PD-së, Lulzim Bashën.

“Përshëndetje z. Madhi, z. Duka, z. Dule, z. Ndoka, z. Blushi, z. Idrizi, z. Shehi Ambasadori Borchardt, Ambasadori Lu dhe Ambasadorja Vlahutin kane kënaqësinë t’ju ftojnë ne një takim informues per procesin e negociatave te zhvilluar mbreme. Takimi do te zhvillohet diten e premte, dt. 28 prill ora 10:00, vendi per t’u konfirmuar. Ju lutem me konfirmoni nese axhenda juaj e mundeson pjesemarrjen tuaj ne kete takim. Ju faleminderit”, thuhet në mesazhin, ku mesa duket trojka e mbasadorëve.