FOTO/ Rinisin reshjet e dëborës në Bulqizë

351

Paraditen e sotme reshjet e dëborës kanë zbardhur zonën mineral mbajtëse D në Bulqizë.

Siç raportohet, dëbora nuk ka krijuar probleme, ndërsa në zona më të ulta është me reshje shiu.

Sipas parashikimit të motit për Dibrën, reshjet e shiun do të pushtojnë të gjithë qarkun deri ditën e mërkurë. Tempraturat pritet të shënojnë maksimalja 12 gradë celsius dhe minimalja 5 gradë.

/bulqizaime.al/