Ferit Keta në përballjen e radhës (VIDEO)

865

Djali tjetër bulqizak, Ferit Keta që ushtron boksin, ditën e shtunë, 18 mars zhvillon ndeshjen e radhës.

Kjo ndeshje do të zhvillohet në Mynih të Gjermanisë ku do të përballet edhe Kristian Prenga, ku ky i fundit do të mbroj titullin Europian në Kick Box që fitoi në Tiranë.

“Atë natë do të ketë ndeshje goxha interesante dhe të forta, pritet të jetë një mbrëmje e mirë. Do punojmë shumë që të dalim fitues atë natë” – deklaroi Keta në një intervistë për Ora News.

Deri më tani Feriti ka 6 fitore, 4 me knockout dhe kjo do të jetë ndeshja e radhës në një niveli profesionist.

/bulqizaime.al/

https://www.facebook.com/kickboxing.al/videos/1005259406273544/